st6Визначення частки статутного капіталу фермерського господарства.

 

Як за положеннями Закону України "Про господарські товариства", так і за положеннями Закону України "Про фермерське господарство" визначення розміру статутного капіталу та його розподіл віднесено до компетенції зборів учасників цих товариств (членів, засновників), а не суду.

Отже, оскільки прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу та розподіл часток між членами внесків до статутного капіталу віднесено до компетенції засновників (членів) фермерського господарства, господарські суди не можуть приймати рішення з питань, віднесених до виключної компетенції органів управління юридичної особи, у тому числі про внесення змін до установчих документів юридичної особи, перерозподіл часток між учасниками.

Господарським судам слід виходити із законодавчо встановленої заборони незаконного втручання органів державної влади, в тому числі і судів, у господарські відносини (стаття 6 ГК України).

Особа звернулась до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою до фермерського господарства про визначення частки члена фермерського господарства у статутному фонді (складеному капіталі). Зазначала, що є членом фермерського господарства, сплатила 100 відсотків грошового внеску до статутного капіталу фермерського господарства і вважала, що її право власності на частку у статутному капіталі господарства порушено, оскільки не визначено відповідачем.

Адвокати об’єднання здійснювали представництво інтересів фермерського господарства.

Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 19.06.2017 року, залишеним без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 17.08.2017 року, в задоволенні позову до фермерського господарства було відмовлено у повному обсязі. В касаційному порядку справа не переглядалась.

/Відкрити рішення для читання/ /Відкрити постанову для читання/