st12Відшкодування збитків власнику транспортного засобу, завданих внаслідок невідповідності стану ділянки дороги вимогам безпеки руху.

Відповідно до вимог ст.12 Закону України «Про дорожній рух» (далі - Закон), посадова особа, яка відповідає за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд зобов'язана забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, у разі забруднення проїзної частини доріг, вулиць, залізничних переїздів невідкладно здійснювати заходи для очищення і своєчасного попередження учасників дорожнього руху про загрозу безпеці руху.

Стаття 9 вказаного Закону вказує, що до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху; своєчасне виявлення перешкод дорожньому руху та їх усунення, а у разі неможливо невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами; організація виконання встановлених вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; вирішення інших питань дорожнього руху згідно з чинним законодавством.

Згідно вимог ст. 24 цього ж Закону, власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.

Частиною 3 ст. 14, ч. 1 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух» визначено, учасники дорожнього руху мають права на безпечні умови дорожнього руху, відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху. Водій має право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху.

Гр. Л. звернувся до суду з вимогами до комунального підприємства про відшкодування збитків, понесених внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась через неналежне забезпечення безпеки дорожнього руху (необроблення протиожеледними матеріалами покриття проїжджої частини) комунальним підприємством.

Рішенням Ленінського районного суду м.Кіровограда від 03.05.2017 року позов задоволено повністю.

Варто відзначити, що правова допомога була надана ще під час оформлення матеріалів дорожньо-транспортної пригоди, в результаті чого було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 140 КУпАП (порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утримані автомобільних доріг, що спричинили пошкодження транспортних засобів), відносно директора комунального підприємства.
/Відкрити рішення для читання /