st307Зміна кваліфікації злочину вироком суду з ч.3 ст.307 КК України на ч.3 ст.309 КК України.


  Згідно усталеної судової практики, кримінальна відповідальність за ст. 307 КК України настає лише у тому разі, коли відповідні протиправні дії вчинялися зі спеціальною метою збуту, а вчинення протиправних дій з наркотичними засобами, психотропними речовинами, їх аналогами та прекурсорами без такої мети утворює склад злочину, передбачений ст. 309 цього Кодексу, а тому лише факт виявлення наркотичних засобів у великому розмірі не може вважатися доказом умислу особи саме на їх збут і суд має тлумачити усі сумніви щодо доведеності вини обвинуваченого на його користь.

Громадянин Н. обвинувачувався в незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів в особливо великих розмірах, кваліфікація дій – ч.3 ст.307 КК України (карається позбавленням волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.)

Адвокат об’єднання почав здійснювати захист обвинуваченого під час судового розгляду. Суд погодився із доводами сторони захисту про те, що обвинувачений придбав та зберігав наркотичні засоби для власного вжитку та прийшов до висновку про недоведеність винуватості обвинуваченого за ч. 3 ст. 307 КК України, і що дії необхідно перекваліфікувати за ч. 3 ст. 309 КК України, як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту, якщо предметом таких дій були наркотичні засоби у особливо великих розмірах.

Вироком Кіровського районного суду м.Кіровограда від 16.03.2018 року гр. Н. визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 309 КК України, визначено остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді 5 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням. Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 27.12.2018 року вирок залишено без змін.
/Відкрити вирок для читання/